A v tomto roku sme pokračovali v realizácii projektu Erasmus+, a to nielen pre žiakov, ale tiež pre pedagogických zamestnancov. Po dobrých skúsenostiach z minulého roka sme sa opätovne obrátili na vzdelávaciu organizáciu Euro Competence a zrealizovali viaceré vzdelávacie aktivity v prímorskom meste Trogir.
Jeden z nich sa venoval cieľom udržateľného rozvoja a aktívnemu občianstvu. Obsahom kurzu boli workshopy prezentujúce ciele Agendy 2030 OSN a ich prepojenie s neformálnym vzdelávaním a aktivitami pre miestnu komunitu. Cieľom bolo nájsť metódy práce so žiakmi, aby pochopili základné globálne problémy v lokálnom kontexte a snažili sa zvyšovať povedomie o chudobe, zraniteľných skupinách, ekologických problémoch, rovnosti, spravodlivosti a ľudských právach.
Vďaka účasti na vzdelávaní môžu pedagógovia i žiaci lepšie pochopiť udržateľnosť a aktívne občianstvo a rozvinúť porozumenie žiakov moderným demokratickým hodnotám. Na kurze sa pracovalo s interaktívnymi materiálmi a zaujímavými internetovými aplikáciami, ktoré sú vhodné na rozvíjanie kreativity žiakov i na získavanie spätnej väzby.
Okrem vzdelávania bol súčasťou mobility aj kultúrny program, ktorý umožnil spoznať krásy nielen Chorvátka (Omiš, Split, prameň rieky Cetina), ale tiež Bosny a Hercegoviny (Medugorie) či Slovinska (Maribor).