Zlato, striebro a bronz na regionálnom veľtrhu cvičných firiem

Zástupcovia Obchodnej akadémie Detva sa zúčastnili 23. ročníka Regionálneho veľtrhu cvičných firiem v Žiari nad Hronom. Našu školu reprezentovali dve družstvá – žiaci tretieho ročníka OA s firmou Vagačov dvor a medzinárodný tím v rámci projektu Erasmus+ s cestovnou kanceláriou YEinE.

Veľtrh sa konal v Mestskom kultúrnom centre v Žiari nad Hronom. Cvičné firmy súťažili v tradičných kategóriách: o najlepšiu elektronickú prezentáciu cvičnej firmy, najlepší slogan cvičnej firmy, najlepší stánok cvičnej firmy, najlepšie logo cvičnej firmy, najlepší katalóg cvičnej firmy.

Sme veľmi radi, že si naša škola odniesla všetky tri cenné „medaily“. Najskôr sme zvíťazili v celoslovenskej súťaži Štátneho inštitútu pre odborné vzdelávanie o najlepší podnikateľský zámer s nápadom Ekofarma pod Poľanou. Nasledovalo tretie miesto medzinárodného tímu v kategórii „najlepšie logo“, po ktorom nasledoval asi najväčší prejav radosti v histórii veľtrhu. Náš úspech podčiarkla firma Vagačov dvor, ktorá skončila druhá v súťaži o najlepší katalóg.

Okrem radosti z úspechov umožnil veľtrh žiakom preveriť si svoje podnikateľské schopnosti v širšej konkurencii a tiež získať nových obchodných partnerov.

« z 2 »